SUE KNIGHT

SUE KNIGHT

eğitmen

Biyografi

Business danışmanlığı, koçluk, yazarlık ve NLP eğitmenliği yapmaktayım. ‘İş Hayatında NLPUygulamalarda NLP’ (NLP at Work) isimli ilk kitabım şu an dünya çapında 100.000’in üzerinde satışa ulaştı ve birçok farklı ülkeden inanılmaz bağlantılar kurmamı sağladı.
Tüm bunların yanında aynı zamanda annelik ve eşlik rollerim de var. Yaptıkları işleri çok seven iki oğlum var. Eşim ise benimle birlikte çalışarak web sitemi geliştirmeme yardım ediyor, işim için gerekli tüm teknik sistemleri yazıyor ve genellikle yurt dışına yaptığım seyahatlerde yanımda oluyor. Her ikimiz de bisiklet tutkunuyuz ve seyahat etmekten büyük zevk alıyoruz. Diğer zamanlarımızı İngiltere ve Fransa arasında gidip gelerek geçiriyoruz.
Değişik ülkelerde çalışma amacım, NLP.yi bir araç olarak kullanarak daha geniş bir kültürel farkındalık ve anlayışın sağlanmasına destek olmak. Benim için NLP; ülke, şirket, takım, yada aile ve birey düzeylerinde var olan çeşitli kültürlerin nasıl farkına varacağımızla ilgili. İş hayatında öğrenmeye kalp ve ruh kattığım söyleniyor.

İlk NLP eğitimimi 20 yılı aşkın bir sure önce İngiltere’deki ilk NLP eğitimi okulu olan UKTC (UK Training Centre)’da verdim. Orada Gene Early, David Gordon, Robert Dilts, Barbara Witney, Graham Dawes ve Eileen Seymour Watkins gibi isimlerden ilham aldım. O dönemlerde NLP, danışmanlık ve terapi alanında çalışanlara yönelikti; ben ise iş hayatını temsil eden sayılı kişilerden bir tanesiydim. NLP ile iş hayatındaki olanakları fark ettim ve makaleler yazarak NLP.yi iş yerine aktarmaya başladım. İngiltere’de ve büyük ihtimalle dünyada ilk Business Practitioner kursunu vererek NLP’nin iş hayatında kullanımına öncülük ettiğimi düşünüyorum. O zamanlarda yayımcılardan kitap yazma teklifi aldım ve böylece ‘İş Hayatında NLP’ doğdu.

Stilim
Benim çalışma biçimimin kalbi modellemedir. NLP’nin gerçek zamanlı ve geribildirime açık olmakla ilgili şeklinde tanımlanmasına önem veriyorum. Gruplara eğitim verirken bir koçluk oturumuymuş gibi davranarak, program hedefleri ve konuları bağlamında grubun öğrenme ihtiyaçlarını takip ediyorum. Bu tarzım düzensiz görülebilir; fakat bu içerisindeki büyük düzenden kaynaklanmaktadır. Uzun yıllar boyunca Davranış Analizi ve İnsanlararası İlişkiler Analizi konularında eğitim verdim. Öğrettiğim prensiplere teknik olarak değil yaşam stili olarak inanıyorum ve öğrettiğim şeyin örneği olmayı hedefliyorum. Katılımcıları, gerçek potansiyellerini kendi bireysel stilleri ile bulma yönünde cesaretlendiriyorum ve yaşam boyu öğrenmeye inanıyorum.

Başlangıçta IT alanında eğitimler verdim ve IT endüstrisindeki birçok şirketin yanı sıra Üretim, Satış, Enerji, Finans, Seyahat ve Medya alanlarındaki birçok şirketle de çalıştım. Şu anki çalışmalarım arasında BBC, Nationwide (büyük bir yapı-inşaat kuruluşu), Vestas (rüzgar enerjisi yoluyla alternatif enerji), CIPD (Kişisel Gelişim Enstitüsü) ve Academy for Chief Executives/ Üst düzey Yöneticiler Akademisi gibi şirketler yer almaktadır. Düzenli olarak İskandinav ülkelerinde çalışıyorum, aynı zamanda Avustralya, Hindistan, Kanada, Amerika, İtalya ve Fransa’da da programlar yürütmekteyim. Bu yıl, Berlin, İsviçre, Singapur ve imkan dahilinde Güney Afrika’da çalışma planlarım var.
İşim hakkında daha fazla bilgi için www.sueknight.co.uk sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
İş Hayatında NLP, NLP terimlerinin ötesine geçen, iş ortamında faydalı olan şeyleri modelleyebilmeniz ve kullanabilmeniz için hazırlanmış Sue klasiğinin gözden geçirilmiş ve yenilenmiş bir baskısıdır.
Kitabın bu yeni baskısında iş ve spor dünyasına dair daha fazla durum çalışması, kaos ve belirsizlikle dolu elektronik iş hayatında NLP’nin önemi ve kendimizi kontrol etmeyi öğrenmek gibi önemli konular yer almaktadır. Pek çok yeni materyal içeren yeni bölümler eklenip eski bölümler yeniden ele alınmıştır. Bunlara ek olarak yeni kavramlar kısa yoldan açıklanmış, genişletilmiş anket çalışmalarına yer verilmiş ve NLP’nin esas konusu olan modelleme hakkında geliştirilmiş bilgiler verilmiştir. Bu kitap pratisyenlik eğitimi alan herkes için ,bu eğitimin konularını da içerdiğinden, kapsamlı bir kaynak niteliği taşımaktadır.


İletişim

Telefon Numaralarımız:
Taksim Şube: 0212 361 77 77, Ataşehir Şube: 216 290 30 56

Email:
info@nlpgrup.com